Hlavní výhodou mobilních plotů je jejich snadná a rychlá instalace i demontáž. Rovněž jejich transport na místo určení je jednoduchý

Oddělovač

O mobilních plotech

Ne vždy je nutné u pozemku, či nějaké plochy, budovat pevný plot. V některých případech by to bylo zbytečně nákladné, nehledě na stavební předpisy, které pro pevný plot vyžadují podle dané situace stavební povolení či alespoň ohlášení. Platí to například pro různé kulturní či sportovní akce, městské slavnosti, kdy je nutné oddělit diváky na chodníku od vozovky, kde se například koná přehlídka či prochází průvod a pro různé jiné události, kde se očekává větší množství lidí.

Široké využití

Další potřebou mobilního, čili přenosného, oplocení je například staveniště, které je nutné oddělit od veřejného prostoru hlavně z bezpečnostních důvodů a také kvůli ochraně majetku.

Mobilní ploty existují v mnoha variantách. Může se jednat například o betonové panely, které jsou výhodné zejména při automobilových závodech, kdy hrozí nebezpečí vjetí závodních vozů mezi diváky. O mnoho jednodušší na manipulaci jsou plotové panely se systémem sloupků pro zaklapnutí do panelů. Panely jsou vyplněny drátěným pletivem a díky hliníkovému provedení je toto provizorní oplocení velmi lehké, snadno se transportuje na místo a rychle instaluje i demontuje. Panely se upevňují do betonových patek, což zaručuje jejich stabilitu. Celý panel i sloupky jsou žárově zinkovány, takže je zaručena jejich dlouhá životnost, univerzální použitelnost i odolnost vůči povětrnostním vlivům. Jedná se o plotový systém sloužící k provizornímu a dočasnému oplocení stavenišť, výkopů, oprav potrubí, při silničních úpravách nebo sportovních akcích.

Jejich účelem je ve všech případech ochrana a bezpečnost kolemjdoucích, ale i zabránění vstupu do takto vyhrazeného prostoru, který by mohl například lákat nenechavce k odcizování uskladněného materiálu na stavbě apod.

Mobilní oplocení existuje v mnoha variantách i výškách. Například k rychlému a provizornímu oplocení parkovací plochy při sportovní či kulturní akci lze použít nízké hliníkové panely vyplněné tyčovinou rovněž z lehkého hliníku doplněné bránou s kolečky, která umožňuje snadnou manipulaci při vjezdu a odjezdu automobilů.